O kandydacie – Leszek Bubel

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 62 lat
  • Zawód: dziennikarz
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Stronnictwo Narodowe

Urodził się 19 stycznia 1957 r. w Węgrowie.

W wyborach parlamentarnych w 1991 r. uzyskał mandat posła na Sejm I kadencji z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Początkowo pozostawał związany z Polskim Programem Gospodarczym (frakcją Duże Piwo Janusza Rewińskiego), pod koniec kadencji pozostawał posłem niezrzeszonym. Został później prezydentem PPPP, która jednak nie prowadziła po 1993 r. jakiejkolwiek działalności. Następnie powołał zarejestrowaną wiosną 1995 r. partię Forum Walki z Bezprawiem, występującą z postulatem powszechnej amnestii, jednak i ta organizacja nie rozwinęła większej aktywności i funkcjonowała krótko.

Jako kandydat FWzB wystartował w wyborach prezydenckich w 1995 r., uzyskując w pierwszej turze 0,04 proc. poparcia.

W 2004 r. stanął na czele dwóch nowych partii: Polskiej Partii Narodowej i jednego z licznie rejestrowanych po 1989 Stronnictw Narodowych. W tym samym roku z ramienia PPN kandydował w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu katowickim, w których uzyskał 167 głosów.

Zgłosił także swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich w 2005 r. jako przedstawiciel Polskiej Partii Narodowej. Poparły go Narodowy Front Walki Młodych, a także kierowane przez niego Polskie Stowarzyszenie Nie dla Unii Europejskiej oraz Stowarzyszenie Przeciwko Antypolonizmowi.

W głosowaniu uzyskał 18 828 głosów (0,13 proc.), co dało mu 10. miejsce spośród 12 kandydatów. W ówczesnych wyborach parlamentarnych otwierał również listę PPN do Sejmu w okręgu siedleckim (partia przy rejestracji list we wszystkich okręgach uzyskała 0,29 proc. głosów w skali kraju).

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. Leszek Bubel został początkowo zarejestrowany jako kandydat KWW Zbigniewa Stonogi do Senatu w okręgu szczecińskim (reprezentując SN), jednak tamtejsza lista kandydatów komitetu została wyrejestrowana.